Článek

CONAN v Praze ve velmi vybrané společnosti

CONAN v Praze ve velmi vybrané společnosti


CONAN (UK) + DOWNFALL OF GAIA (Ger) + HARK (UK) + HIGH FIGHTER (Ger)
10.3.2017
Praha @ Modrá Vopice


Britští CONAN, rodáci z Liverpoolu vyráží na Evropské turné! Fanoušci stoner/doom metalu budou mít možnost zaradovat se hned několikrát, oproti minulým tour se CONAN nenaskládají do dodávky, ale vyráží tourbusem v dobré společnosti zpřízněných kapel DOWNFALL OF GAIA, HARK a HIGH FIGHTER!

CONAN fungují a vždy fungovali jako trio. Existence kapely se datuje od roku 2006 a jediným původním členem kapely je dnes už vlastně jen zpěvák a kytarista Jon Davis. Od roku 2014 došlo k něčemu, co by se dalo nazvat prolomením ledů, ustálila se sestava, skupina vydala své druhé dlouhohrající album a začala se pomalu dostávat i do line-upů velkých festivalů, které do té doby anglány většinou přehlížely. Jestli je to hudbou samotnou, nebo stoupající oblibou tohoto žánru už necháme na Vás. Loni vydávají CONAN své aktuální album "Revengeance", v létě zahráli na Brutal Assaultu, kde doslova drtili vše živé v dosahu! Pamětníci samozřejmě vzpomínají i na strahovský koncert v roce 2013!

Ve stejném roce se v Praze, ikdyž v jiném klubu, objevili i němečtí DOWNFALL OF GAIA. Jejich temný, až blackový sludge, koketující s crustem, si tu našel své fanoušky a jejich připojení k letošnímu turné nás jen těší. Kapela je pod křídly metalového vydavatelského kolosu Metal Blade Records, kde loni vydali své zatím poslední album "Atrophy". Je zvláštní, že stejně jako CONAN mají na obalu své aktuální desky vlky, v jejich případě jednoho :-)

Velmi, opravdu velmi se těšíme na anglické HARK, kteří jsou z celého balíčku nejvíce "Sabbathovští". Melodický zpěv, mohutné riffy! Jejich druhé album "Machinations" by mělo vyjít u Season Of Mist asi tak 14 dnů před pražským koncertem!

Sludge/stoneroví HIGH FIGHTER z Německa si zahráli loni ve sklepení jedné nejmenované žižkovské hospůdky, takže ten kdo dění na scéně trochu sleduje, už ví s čím má tu čest. Zajímavostí je určitě ženský vokál, ten kdo nezná, ať zkusí jejich debut "Scars & Crosses"


FB event: www.facebook.com/events/727456907411096
předprodej: http://obscure.cz/en/events
doporučené video: www.youtube.com/watch?v=QkC5IJ-39UI

 Aktuální recenze

Aktuální fotogalerie

Praha (Eternia Smíchov)

Battery (USA) + Belief (Ger)

Reklama
vegan

Aktuální koncert

Country bál u Bike_Jesus

Praha (Bike Jesus)
24. 5. 2018

Helga Blohm Dynastie (psychedelický hobos z Němec, na kytaru Tobias Werner z Ambush!), Nesbitt´s Inequality (nová deska u Silver Rocket, čerstvě zpět z tour, forma jak Princ, ucejtíš), Dingo (kovbojové z bílý hlíny)

Náš tip

Fear Fest 2018