Článek

WET THE ROPE (ex-Amber Inn) v Brně podpoří dvě kapely z Srbska

WET THE ROPE (ex-Amber Inn) v Brně podpoří dvě kapely z Srbska


WET THE ROPE (USA) + EAGLEHASLANDED (Srb) + RADOST-STRADANJE (Srb/Rus)
24.7.2017
Brno @ Zkušebna Hangár č.22

start: 19:00
vstup: dobrovolný


WET THE ROPE (usa)
Wet the Rope je nová kapela členů Amber Inn, kultovní polit emo hardcore kapely z 90. let, která vydávala své desky na Ebullition Records. To zaprvé znamená, že tihle chlápci rozhodně ví, jak se na lopatě sedí a za druhé, že ani v roce 2017 rozhodně neobrousili hrany, spíše přesně naopak. Wet the Rope jsou totiž oproti zmíněným Amber Inn mnohem tvrdší, méně emo a naopak mnohem více hard core ve stylu dalších skvělých kapel té doby jako Downcast, Struggle nebo Born Against. Tzn. tvrdý  sound, postupy oholené na kost, občas lehký odér Orchid či Guyana Punchline, ale v tomto případě vše drží na uzdě strohá rytmika, díky které je celkové vyznění opravdu hodně blízko Struggle nebo prvním Yaphet Kotto. Tohle vše je skvěle namícháno a nakoncentrováno i na desce "The Sum of Our Scars", která vyšla nedávno na Adagio 830 Records, se kterou se kapela chystá na své první turné do Evropy. V jeho rámci proběhne i koncert na zkušebně v Brně a bude to palba jak v 90. letech v Kalifornii u někoho doma v obýváku. Buďte u toho!
https://adagio830-records.bandcamp.com/album/the-sum-of-our-scars

Zvláště pak, když se řízením punkového osudu sestava rozšířiřila o dvě parádní kapely ze Srbska, které k Wet the Rope sednou i stylově!

EAGLEHASLANDED (Srbsko)
Organicky fungující rusko-srbské trio z Bělehradu. Rytmický tandem bratrů Cirićových doplněný o typické kytarové stěny tvoří intenzivní emo-violence / screamo ala pg.99 nebo Orchid.
https://eaglehaslanded.bandcamp.com
www.facebook.com/eaglehaslandedsuburbians


RADOST-STRADANJE (Srbsko / Rusko)
радост-страдање neboli Radost-Stradanje, anglicky snad Joy-Suffering, mají k Eaglehaslanded blízko nejen personálně (bubeník zde hraje na basu), ale i žánrově. Neučesané screamo s grindcore přesahem!
https://lifeasadreamrecords.bandcamp.com/album/s-t-1


Celá akce se odehraje na zkušebně, která má dost neopakovatelnou atmosféru a mělo by jít spíš o takové setkání u grilu, piva a limonády, kde se všichni potkáme, pokecáme a poslechneme si nějakej punk. Vstupné bude dobrovolné, peníze se rozdělí mezi kapely, které jsou na turné. Gril a drinky na místě budou, představivosti toho co přinést na gril se meze nekladou (ale žádné maso prosím) a vlastní piva si klidně doneste taky. A pozvěte kámoše!
www.facebook.com/events/1541799935883276/?fref=ts

 Reklama
animal-lib