Článek

FINAL FLAG, LAHAR a MORTIFILIA v Písku

FINAL FLAG, LAHAR a MORTIFILIA v Písku


Thrash Nightmare + Lahar crew uvádí
FINAL FLAG + LAHAR + MORTIFILIA
25.11.2017
Písek @ klub Divadélka


Poprvé děláme akci v Music clubu Divadélka a poprvé u nás zahraje nová kapela FINAL FLAG, v jejímž čele stojí frontman legendárních amerických Wehrmacht - Eric Helzer! Jeho doplňují Skoří (Exorcizphobia) a Jirka Rosa (Tortharry). Připravte se na pořádnou porci starého hardcore/thrashe! FINAL FLAG doprovodí na jejich písecké zastávce domácí LAHAR a sušická deathmetalová stálice MORTIFILIA!


FINAL FLAG
(HC/thrash/punk, USA/CZE)
www.facebook.com/FinalFlag
Že Vám jméno FINAL FLAG nic neříká? Nevadí, protože k tomu, aby jste pochopili o co tady jde, postačí znát sestavu této party. FINAL FLAG vznikli jako projekt, který má na svědomí frontman a zpěvák legendární americké crossover/thrash formace Wehrmacht - Eric Helzer, který se chopil mikrofonu i v nové kapele. Kytaru obsluhuje všem dobře známý Tomáš "Skoří" Skořepa z trutnovské Exorcizphobie a za bicí soupravu usedá Jirka Rosa z jedné z nejlepších tuzemských deathmetalových kapel Tortharry. Společně pak pod vlajkou FINAL FLAG nahráli debutní desku "Capture the Flag", která nyní vyšla u českého labelu Support Underground. Od FINAL FLAG nečekejte nic jiného, než nadupadný hardcore/punk/thrash ve stylu osmdesátek, tedy doby, kdy vládly kapely jako D.R.I, Anthrax, Accused nebo právě Wehrmacht. Přímočará jízda, které nechybí syrovost, energie ani melodika. Pokud máte rádi starý hardcore, thrash i punk, zasáhne Vás americko-české uskupení FINAL FLAG přímo do srdce!


LAHAR (thrash metal, Písek)
https://laharthrash.bandcamp.com
Neuplyne ani měsíc a LAHAR opět zahrají na domácí půdě. Zatímco na Thrash Nightmare 5 se bude jednat o výroční setlist k 15 letům kapely, v Divadélce očekávejte setlist, který bude postavený na nových skladbách. Za mikrofonem se již zabydlel nový frontman Růža, který svými výkony a projevem ukázal, že do sestavy LAHAR výborně zapadl. Za 15 let kapela prošla cestu od fastcoru a thrashcoru až ke klasickému thrash metalu. Vydali několik respektovaných nahrávek, z nichž ty poslední vyšly u labelu Doomentia Records – "Umění strachu", "Až přijde čas" a split s Exorcizphobií. Kapelu následně neminuly ani personální změny. Současná sestava je znovu ustálená a kapela intenzivně pracuje na novém materiálu. Za ty roky na scéně se z LAHAR stala česká thrashová jednička, která však nezapomíná ani na scénu hardcorovou. Dalo by se říct, že LAHAR jsou u nás pojítkem právě těchto dvou scén a na jejich koncertech lze pokaždé vidět onášivkované džísky i prohnuté kšilty. Důkazem budiž společné koncerty s takovými jmény, jakými bezesporu jsou třeba Tankard či Venomous Concept. Koncerty této jihočeské bandy jsou tou nejlepší reklamou na thrash metal a na domácí půdě to platí dvojnásob! LAHAR naservírují intenzivní a energický set. Ostatně jako vždycky!


MORTIFILIA (death metal, Sušice)
https://www.facebook.com/mortifilia
Support bude více než kvalitní. Ze Sušice přijede do Písku jedna z nejlepších deathmetalových kapel u nás – MORTIFILIA. Tato parta to kroutí na scéně již devatenáct let a nepotřebuje nikomu nic dokazovat. Na své si přijde každý fanoušek poctivého starého death metalu, který pánové ze Šumavy mají nejraději. Připravte se na těžkotonážní masáž smrtícího kovu. MORTIFILIA kráčí ve stopách, které na přelomu osmdesátých a devadesátých let vyšlapaly kapely jako Pestilence či našinci Krabathor. Na kontě mají šest dlouhohrajících desek, z nichž poslední "…When I Killed the God" vyšla v roce 2016 u Magick Disk Musick a sklidila opravdu kladné ohlasy mezi fans i v odborných kruzích. MORTIFILIA celý večer otevře a nastaví svým klasickým death metalem laťku pořádně vysoko. V Písku jsme tuhle partu hodně dlouho neviděli. Nastal čas to napravit

 Aktuální koncert

Praha (Eternia)

19. 6. 2018

Modern Life Is War (USA), Cro-Mags (USA), Culture Abuse (USA)

Náš tip

tragedy lod