Článek

Přijď na koncert, zachraň prales!

Přijď na koncert, zachraň prales!


PŘIJĎ NA KONCERT, ZACHRAŇ PRALES! 2
THALIDOMIDE + JET8 + SCALP + APOLITA
pátek  17. 11. 2017 -> LIBEREC @ Pivní bar Azyl

DOGFIGHT (Ger) + JET8 + SCALP + APOLITA + ROŽAVA
sobota 18. 11. 2017 -> BRANDÝS NAD LABEM  @ Saloon Bar


Stejně jako minulý rok proběhnou i letos benefiční koncerty s cílem zachránit část, pro život tolik důležitého a po celém světě neustále decimovaného, deštného pralesa. Minulý rok jsme vybírali peníze na odkup pralesa na Sumatře, kde působí organizace Prales dětem (projekt Green Life). Během tří koncertů jste pomohli nashromáždit 14 300 Kč. Díky vám se podařilo odkoupit krásných 16 arů pralesa!

Letos jsme se rozhodli podpořit další malou organizaci – kolektiv BOSQUE MEDICAL, který působí v Ekvádoru. Tento malý spolek buduje ve zdejším pralese ekologickou rezervaci EL PARAÍSO. Projekt založili čeští aktivisté, a tak se můžete o projektu ekologické rezervace dozvědět na jejich webových stránkách www.bosquemedicinal.com/czech-home.


Kapely, které akci podpoří:

THALIDOMIDE
Po opravdu dlouhé pauze je tato jedinečná kapela zpět! Chytlavý, a přesto nepodbízivý punk-rock, křížený s osmdesátkovým hardcore, je kombinace, kterou v Čechách snad nikdo jiný nehraje. Na Thalidomide je sympatická i názorová a přístupová stálost, která trvá již 20 let!
https://thalidomide.bandcamp.com

JET8
Známá pražská ska-core sebranka se vrací po roce na místo činu. Jet8 mají projetou Evropu křížem krážem, o rodné hroudě ani nemluvě. Poslední LP "Music Industry Sucks" je našlapané od začátku do konce.
https://jet8.bandcamp.com

VICTIMS OF HATE  (pro nemoc nezahrají)
Tato pražská formace hraje svůj metal-crust načichlý hardcore už více jak 15 let. Na kontě má několik CD, které vyšly u známých českých labelů (PHR, Cecek) a nyní vydávají společně se SCALP své první split LP. Pár ukázek z jejich strany naleznete na http://bandzone.cz/voh
www.facebook.com/VOHhcpunkpraha

APOLITA
Zjevení na české DIY punk scéně. První LP této mladé moravské punkové krve posadilo nejednoho milovníka punk/hardcore na zadek. Apolita již jednou v Azylu hrála a obecenstvo tenkrát buď stálo s otevřenou papulou, anebo zběsile křepčilo. Nedalo se jinak než pozvat kapelu znovu. Nové EP k poslechu zde:
https://apolita.bandcamp.com

SCALP
Scalp slaví 10 let. A to téměř na den přesně (první koncert proběhl 16. 11. 2007). Kolik se toho za tu dobu změnilo? Kolik lidí se za tu dobu protočilo (jak v kapele, tak v regionální punkový scéně)? Jak jsme se za tu dobu změnili my samotní?
https://scalpband.bandcamp.com

ROŽAVA
Další D.I.Y. rubanice přímo z Brandeysa a okolí. Hoši jedou na plný obrátky a obecenstvo tak dostane pořádnou nálož těžkotonážního hardcore-punku v crustovym kabátě. Jejich 20ti minutovej set dokáže rozpraskat ušní bubínky i se špuntama! (kapela vystoupí pouze 18.11.)
https://rozava.bandcamp.com