Článek

FOTOCRIME se členy Coliseum a Young Widows v Brně

FOTOCRIME se členy Coliseum a Young Widows v Brně


FOTOCRIME (USA) + KULTRA! + BLOOD PACT
21.12.2017
Brno @ Kabinet MúzFOTOCRIME (USA) - nová kapela, ve které své síly a zkušenosti propojili staří známí Ryan Patterson (Coliseum), Nick Thieneman (Young Widows) a basačka Shelley Anderson. Jak už bylo patrné na posledních deskách Coliseum, Ryanův rukopis směřoval stále více od přímočarého HC k zádumčivému post-punku. Právě proto nikoho nevyvede z míry, že nová kapitola zločinu s názvem Fotocrime se ubírá v těchto šlépějích. Stroj času je nastaven na 80. léta, post-punk je v plném proudu a my se necháme omámit vlnami temného synth - darkwave - punku s lehkými stopami po německém EBM staré školy. Ryanův vokál se stává vyrovnaným společníkem v začouzeném noir světě, kde se ozývá paranoia studené války a neklid moderního světa. Fotocrime staví na výrazných kytarových nápadech, které jsou rámcově kočírovány omamnou basovou linkou, bublající elektronikou s mužsko/ženským vokálem. Po úvodním EP "Allways Hell" vyšlo před pár dny debutový 12" s názvem "Always Night" o jehož vydání se postaralo německé Golden Antenna Records (v Brně známe díky koncertům From Monument To Masses, Tephra, Rosetta,...) produkované mistrem zvuku J. Robbinsonem (Jawbox). Nechme tento večer propojit duch Sisters Of Mercy, Joy Division a aktuálních Cold Cave.
https://fotocrime.bandcamp.com
Video:
https://youtu.be/aYusBGMybKg
https://youtu.be/cW2ETyfa7zk


KULTRA! - rožnovský electropunk s kořeny v hlubokých devadesátkách. Brněnský koncert zachytí kapelu v novém personálním složení a také s novými skladbami. Letošní LP s názvem "Mezi Skyllou a Charybdou" (Malarie records) osciluje mezi punkem, drum'n'bassem a dubem, podtržený osobitými texty.
http://kultra.cz
https://malarie.bandcamp.com/album/kultra-mezi-skyllou-a-charybdou


BLOOD PACT - Epic love darkwave electro music, ve které svoje hudební i vizuální temné pudy zformovali Paula Cantare a Yak Hottcutt z kapely Piča z hoven.
https://bloodp4ct.bandcamp.com


FB event: www.facebook.com/events/292956221193702
Více info: http://theshullins.blogspot.czReklama
vegan