Článek

KUNG-FU GIRLZ a BURNING STEPS pokřtí split na benefitu pro Lékaře bez hranic

KUNG-FU GIRLZ a BURNING STEPS pokřtí split na benefitu pro Lékaře bez hranic


KUNG-FU GIRLZ + BURNING STEPS + P:N:S + LOOSERS
čtvrtek 22.2.2018
Praha @ Underdogs
(Nádražní 3, Praha 5)


Zveme vás na křest benefičního split EP "Bez hranic" kapel Kung-Fu Girlz a Burning Steps. Tenhle mejdan se odehraje ve čtvrtek 22.února v klubu Underdogs, kterej najdete dole v Eternii na Smíchově. Na koncertě vystoupí:


KUNG-FU GIRLZ
(Praha)
KFG zní trochu jako kdybyste smíchali starej britskej i US punk a hc a přidali trochu Oi! a nasraný politický angažovanosti. Kung-Fu Holky už to spolu táhnou pěknejch pár let a na spadnutí je kromě právě křtěnýho splitka i nová deska, tak se těšte na nový fláky!

BURNING STEPS (Most)
BS míchaj melodickej punk rock a vzteklej hardcore ovlivněnej životem v rodným špinavým Mostě už přes 10 let. Taky momentálně makaj na nový desce, která by měla vyjít do léta, takže hrozí nebezpečí novejch songů v setlistu!

P:N:S (Praha)
Dneska už bezmála legenda pražskýho punkovýho podsvětí, která před 10 lety kralovala hardcore punkovejm i crustovejm pódiím. Dneska už se dávaj dohromady jenom pro hodně výjimečný příležitosti, tak si tuhle apokalyptickou smršť nenechte ujít!

LOOSERS (Milevsko)
Mladá krev z jihu Loosers rozhodně stojí za pozornost. Ať už ze super desky, která vyšla loni, nebo z živejch koncertů je slyšet trochu nádech starýho českýho politickýho hardcoru, energie je ale čerstvá a kurevsky to šlape. Rozhodně je nezmeškejte!


A co vlastně je EP Bez hranic?
Bez Hranic je společný benefiční projekt kapel Kung-Fu Girlz a Burning Steps a labelu La Bestia Records v podobě split EP, které vyjde za podpory festivalu Mighty Sounds na sedmipalcovém vinylu 22.února 2018. Každá kapela přispěla dvěma cover verzemi písní starších českých punkových a hardcorových kapel. Písně kromě subkulturního prostředí spojuje především protiválečná tématika.

Cílem projektu je podpořit humanitární organizaci Lékaři bez hranic, která se věnuje poskytování odborné zdravotnické pomoci lidem v ohrožení. V oblastem postiženým válečnými konflikty, živelnými pohromami nebo například epidemiemi po celém světě, jsou LBH mnohdy pro místní obyvatle jedinu dostupnou beplatnou pomocí. Snaží se zmírnit utrpení, obnovit samostatnost, pradivě svědčit o nespravedlnostech a trvat na politické zodpovědnosti.

LBH jsou, dle našeho názoru, jednou z nejsympatičtějších organizací tohoto typu nejen kvůli činnosti samotných lékařů, která je v mnoha případech nebezpečná a hraničí s hrdinstvím. Základní principy činnosti Lékařů bez hranic tvoří nezávislost, neutralita a nestrannost. Na těchto principech stojí veškerá jejch práce od lékařské péče a logistiky až po nakládání s financemi a komunikaci s veřejností.

Punk a hardcore se často honosí svým sociálně politickým přesahem. Benefity na podobné účely nejsou v rámci subkultury žádnou výjimkou. Podobně zaměřený projekt ve vztahu k Lékařům bez hranic tu ale podle nás chyběl. Spojení protiválečných songů starých punk/hc kapel s novým provedením a benefitem na dobrou věc nám přišlo jako dobrá příležitost připomenout si pozitivní a konstruktivní rebelii, která byla součástí punku odjakživa a která se podle našeho názoru poslední dobou trochu vytrácí.


FB event: www.facebook.com/events/197423537493527Aktuální recenze

Aktuální fotogalerie

Praha (Eternia Smíchov)

Battery (USA) + Belief (Ger)

Reklama
animal-lib

Aktuální koncert

Country bál u Bike_Jesus

Praha (Bike Jesus)
24. 5. 2018

Helga Blohm Dynastie (psychedelický hobos z Němec, na kytaru Tobias Werner z Ambush!), Nesbitt´s Inequality (nová deska u Silver Rocket, čerstvě zpět z tour, forma jak Princ, ucejtíš), Dingo (kovbojové z bílý hlíny)

Náš tip

modern life is war