Článek

DOWNFALL OF GAIA zatemní slunce nad strahovským kopcem

DOWNFALL OF GAIA zatemní slunce nad strahovským kopcem


DOWNFALL OF GAIA (Ger) + HIGH FIGHTER (Ger) + HEXER (Ger)
12.4.2018
Praha @ 007Valivý sludge metal s atmosférickými prvky black metalu, který se nebojí vstoupit do neklidných a temnotou zbarvených postových vod – tak by se dala popsat tvorba jedné z nejvýraznějších kapel současné scény DOWNFALL OF GAIA. Pochmurné emoce vyvolávající riffy německých mistrů v budování tíživých nálad se vracejí do Prahy. V rámci desetidenního evropského tour uhranou svým černým uměním legendární Klub 007. Podpořit je přijedou dlouholetí kamarádi ze stoner/sludge/hardcorové smečky HIGH FIGHTER. Nesvatou trojici uzavírají kosmičtí doom metalisté HEXER.


DOWNFALL OF GAIA
(Německo)
Původně crustová kapela DOWNFALL OF GAIA, jejíž kořeny sílily v DIY scéně, se nezapomenutelně zapsala do povědomí posluchačů druhou deskou s poetickým titulem "Suffocating in the Swarm of Cranes" z roku 2012. Texty, které snad vznikaly ze samotného utrpení lidských životů, nadobro změnily směr skupiny jako takové a skvěle umocňují temné vyznění alba.
Svůj dosavadní "opus magnum" stvořili DOWNFALL OF GAIA v roce 2016. "Atrophy" se okamžitě stalo nositelem všech výrazových prvků této kapely a posadilo skupinu na trůn evropského atmosférického black metalu. Dokonalé propojení blackmetalové agónie s tíživými sludge a doomovými elementy činí z této desky klenot, který mezi ostatními poklady září nejjasněji.
DOWNFALL OF GAIA jsou proslaveni svými emocemi nabitými vystoupeními, které slibují ojedinělý zážitek. V mlžném oparu hudební bolesti se otevřou brány do našich duší, a za tónů jedné z nejzásadnějších kapel současnosti oslavíme její desetileté výročí působení na scéně. DOWNFALL OF GAIA si bezesporu podmaní klub 007 naléhavě budovanou strukturou svých skladeb.
www.facebook.com/DownfallofGaia


HIGH FIGHTER
(Německo)
Pod vedením zpěvačky Mony Miluski platí "zhulení bojovníci" za jednu z nejenergičtějších skupin stonerové scény. Bluesem načichlé mohutné riffy s corovými pasážemi se přehupují do psychedelického soundu 60. let. Nezastavitelná zvuková stěna tvořící se v kytarách německých hudebníků má ve zvyku srážet k zemi přítomné posluchače. Album "Scars & Crosses" získalo mnoho pozitivních recenzí ve významných hudebních médiích, a přestože se jedná o prvotinu, můžeme ho považovat za vyzrálé dílo. HIGH FIGHTER jsou připraveni převzít nad 007 nadvládu svými acid zvukem a brutálním vokálem frontmanky Mony Miluski.
www.facebook.com/highfighter


HEXER (Německo)
Jejich kombinace opakujících se hutných riffů, které se rodí v chaotické drone krajině, se mísí se sludge metalovou naléhavostí a stoner rockovým orientálním kořením. Výsledkem je až hypnoticky meditativní obřad, jež se zhmotňuje právě v atmosferické hudební vizi německých hudebníků. Kapela má za sebou nedávno vydané EP "Cosmic Doom Ritual". To k sobě okamžitě přitáhlo pozornost fanoušků zkázonosného zvuku. Živá vystoupení HEXER jsou neopakovatelným zážitkem, kdy se v omračující zvukové vlně oddáváte temným rituálům kosmických božstev. Šamanský body paint povinností!
www.facebook.com/hexerdoomfb událost:
www.facebook.com/events/1588887084521115/?active_tab=about

 Aktuální recenze

Aktuální fotogalerie

Praha (Eternia Smíchov)

Battery (USA) + Belief (Ger)

Reklama
vegan

Aktuální koncert

Country bál u Bike_Jesus

Praha (Bike Jesus)
24. 5. 2018

Helga Blohm Dynastie (psychedelický hobos z Němec, na kytaru Tobias Werner z Ambush!), Nesbitt´s Inequality (nová deska u Silver Rocket, čerstvě zpět z tour, forma jak Princ, ucejtíš), Dingo (kovbojové z bílý hlíny)

Náš tip

Fear Fest 2018