Článek

DOWNFALL OF GAIA a pátek 13.: tématická lahůdka v Brně

DOWNFALL OF GAIA a pátek 13.: tématická lahůdka v Brně


DOWNFALL OF GAIA (Ger/USA) + HIGH FIGHTER (Ger) + HEXER (Ger) + PRESSOR (Rus) + YPRES (Rus)
pátek 13.4.2018
Brno @ Kabinet MúzKabinet MÚZ uvádí:
Na nejbližší pátek třináctého jsme si připravili speciální tématickou lahůdku: v tento nešťastný ďábelský den u nás vystoupí hned 5 zahraničních kapel, které právě posedlost vším nešťastným a ďábelským spojuje! Tímto jsi zván/a na velkolepou oslavu neblahého znamení!


DOWNFALL OF GAIA (Německo/USA) - atmosférický post-black metal
Kapela Downfall of Gaia vzešla z hannoverské crust punkové scény, ale od svého vzniku v roce 2008 se hudebně posunula od původního disbeatového kolovrátku směrem k rozpracovanějším atmosférickým skladbám. Po několika letech tvrdé práce a koncertování po celém světě si jich všimli u Metal Blade Records (komu tato hlavička nic neříká, věz, že již v 80. letech zdobila první nahrávky nějakých Slayer, Celtic Frost, ad.!!!). Tomu se říká být ve správný čas na správném místě - Downfall of Gaia se následně stali jednou z vlajkových lodí moderní srážky temného hardcore/crustu s blackmetalem ("blackened crust"). Na jejich zatím poslední desce "Atrophy" z roku 2016 je ovšem stejně důležitý a slyšitelný vliv Neurosis, doom-metalu či post-rocku. Hradba jejich zvuku se nezadržitelně sune kupředu, aby pohltila posluchače stejně jako Bažiny smutku pozřely Atreyova koně.
www.facebook.com/DownfallofGaia
https://downfallofgaia.bandcamp.com
www.youtube.com/watch?v=lzQCrmTgd3k


HIGH FIGHTER (Německo) - stoner rock
High Fighter z Hamburgu se na tomto turné připojí ke svým starým parťákům z DOG a přijedou do Kabinetu nasekat hromadu klasických kouřem prodchnutých stoner/doom riffů. Projev zpěvačky Mony meandruje mezi melodickým zpěvem stonerových kapel a animálním řevem pokukujícím po sludegových zvěrstvech Graves at Sea apod. O jejich zatím jedinou desku "Scars & Crosses" z roku 2016 se postaral švédský label Svart Recordings (40 Watt Sun, Acid King), jež je sám o sobě obrovskou zárukou kvality i autentického zápachu třásnité jelenice a dva týdny nemyté kštice.
www.facebook.com/highfighter
https://highfighter.bandcamp.com
www.youtube.com/watch?v=3mVD5kl42QI


HEXER (Německo) - doom
Němečtí Hexer protínají pomalý atmosférický doommetal podivnými blackmetalovými vyhrávkami, drony a ambientními krajinami. Netradiční ladění kytar a hluboko podladěný zvuk vyvolává zvláštně znepokojující náladu, jejich koncerty mají údajně formu hlučného rituálu za použití subbassů, šamanského warpaintu a vonných tyček. Na své si tak přijdou nejen ortodoxní doomaři, ale i fanoušci Sunn o))), Earth, Om, Orthodox a dalších "spirituálněji" orientovaných heavy kapel.
www.facebook.com/hexerdoom
https://hexerdoom.bandcamp.com


PRESSOR (Rusko) - stoner/doom
Dalšími řezníky do sestavy budou Pressor z ruské Kostromy. Ti jsou jednou z nejaktivnějších kapel v Rusku aktuálně velmi fungující a populární stoner/sludge/doom scény. Svým staromilským southern sludgem ála Eyehategod bezpochyby potěší nejednoho puristu a milovníka chmele.
www.facebook.com/Pressor
https://pressor.bandcamp.com
www.youtube.com/watch?v=DfV-7GZpaSo


YPRES (Rusko) - atmosférický post-metal
Sparing partnery Pressor na jejich společném turné tvoří kapela ze Sankt-Petěrsburgu s roztomilým názvem Ypres. Ze všech pěti kapel tohoto magického maxi-večera jdou Ypres na věc nejméně skrze metalové riffy - v jejich hudbě hrají daleko větší roli post-rockové atmosférické gradace a temná přemýšlivá atmosféra, kterou dobře známe z nahrávek Isis nebo Cult of Luna.
www.facebook.com/ypresband
https://ypresband.bandcamp.com


Start: 20:00
Pre-Sale: 220 CZK
Doors: 280 CZK
předprodej zde: www.smsticket.cz/vstupenky/12229-downfall-of-gaia-support

fb event: www.facebook.com/events/144268613050469

 Aktuální recenze

Aktuální fotogalerie

Praha (Eternia Smíchov)

Battery (USA) + Belief (Ger)

Reklama
animal-lib

Aktuální koncert

Power Grindcore 5

Brno (Kabinet MÚZ)
20. 4. 2018

Cyness (Ger), Distaste (At), Abortion (Sk), Attack Of Rage (Sk), Johny Foxter, Choked By Own Vomits, Grinding Jesus Brothers (Sk), BowelFuck

Náš tip

Fear Fest 2018