Novinky

 • Anketa o vinyl roku 2017

  Úterý, 20. březen, 2018
  Anketa o vinyl roku 2017

  Již 11. ročník tradiční ankety o tuzemský vinyl roku, tedy Best Czech Vinyl Disk 2017 se uchází o vaši pozornost. Pořadatelé právě publikovali podrobné seznamy vloni vydaných gramodesek a vězte, že jejich počet byl opět rekordní.

  Prohlédněte a ideálně i znovu vyslechněte své nejlepší úlovky za minulý rok a zvolte pět z nich, které jsou podle vás na absolutní špičce. Hlasujte hned (nejpozději však do konce měsíce března 2017), pravidla ankety jsou závazná a naleznete je před kompletním seznamem evidovaných vloni vyšlých vinylových titulů, které byly tradičně doplněny reálnými náhledy obalů a informací o vydavateli.

  Nenechávejte hlasování na poslední chvíli, pusťte se do toho teď hned.
  http://www.srpuls.cz/vdmusick/ankety/best-czech-vinyl-disk_2017.htm

 • Hudba ARCTIC FLOWERS v hororu Pyewacket

  Úterý, 20. březen, 2018
  Hudba ARCTIC FLOWERS v hororu Pyewacket

  Trochu narušíme kroniku vydávaných a připravovaných titulů: Pokud máte rádi horrory a zároveň ARCTIC FLOWERS, mrkněte na trailer k filmu "Pyewacket", kde se dočkáte obojího. Premiéra snímku v amerických kinech bude tento pátek. A zpátky do zajetých kolejí: v květnu začne tahle kapela z Portlandu nahrávat svoje třetí studiové album.

 • RIXE a SNOB u La Vida Es Un Mus

  Úterý, 20. březen, 2018
  RIXE a SNOB u La Vida Es Un Mus

  A kazeta RIXE s názvem "Cassette Promo" je už venku u londýnského labelu La Vida Es Un Mus. Druhou novinkou tamtéž je eponymní LP kapely SNOB. Plus na bandcampu labelu si můžete poslechnout nejenom tyto dvě novinky, které již vyšly, ale i chystanou nahrávku od mexické kapely OJO POR OJO.

 • Další nahrávka HONNÖR SS

  Úterý, 20. březen, 2018
  Další nahrávka HONNÖR SS

  Velice produktivní švédská d-takt smečka HONNÖR SS vypustila u Nuclear Fear Records další sedmipalec, který se jmenuje "Leftovers in decay". Jeden song z něj si můžete poslechnout tady.

 • První singl z chystané trilogie RATPACK

  Úterý, 20. březen, 2018
  První singl z chystané trilogie RATPACK

  Brněnští RATPACK vypustili prostřednictvím lyric videa první část trilogie "Ze dna". Tahle věc se jmenuje "Není" a kapela k ní říká: "Bude to tak trochu o pravě nějaké takové cestě "ze dna", ikdyž se v tom dá najít spoustu dalších věcí ukazujících právě na pověstné dno."

 • phobia eshop 2
 • Phobia eshop 2

  phobia eshop 2
 • DFS oceňují aktivity mládeže proti zbraňové lobby

  Pondělí, 19. březen, 2018
  DFS oceňují aktivity mládeže proti zbraňové lobby

  Politická hardcore punk úderka DEAD FUCKING SERIOUS z Oregonu vypustila nový singl "Never Again". Skladba je inspirována aktivismem přeživších po nedávné střelbě na střední škole v Parklandu na Floridě (14. února při něm bylo zabito 17 lidí), kteří nyní konfrontují politiky a lobbisty zodpovědné za podobné druhy násilí za použití střelných zbraní. Píseň ztělesňuje nejen oprávněný hněv a strach ze života v zemi, která si libuje v mačkání spouště, ale zároveň vzrůstající odhodlání této mládeže měnit zavedené status quo. Loňské album DFS s názvem "Squalor" si můžete poslechnout tady.

 • KIBERA kazeta je venku

  Pondělí, 19. březen, 2018
  KIBERA kazeta je venku

  Hellapunx KIBERA definitivně vypustili do světa novou nahrávku, která vyšla zatím pouze na kazetě. Dva již dříve zveřejněné vály jsou k poslechu tady. Objedávat můžete na tomhle e-mailu.

 • Masivní Sabotage Records novinky

  Pondělí, 19. březen, 2018
  Masivní Sabotage Records novinky

  Německý label Sabotage Records prožívá celkem hektické období. Tři nové tituly budou venku během března / dubna (nový singl ESTRANGED - "Frozen Fingers" EP, SILENT ERA - "O Horizon" LP a SPRING - "II" kazeta) plus repres všech čtyř ESTRANGED dvanáctipalců, kterými jsou "Type Foundry Sessions", "s/t", "Subliminal Man" a "Static Thoughts". Poslech hromady i dalších nahrávek tady.

 • Slovenský split MEDICATION TIME s MENTAL TENSION

  Pondělí, 19. březen, 2018
  Slovenský split MEDICATION TIME s MENTAL TENSION

  Analog freaks vydali split 7" MEDICATION TIME / MENTAL TENSION: nová krv rýchlej a hlasnej muziky na Slovensku.
  MEDICATION TIME mnohých prekvapili svojou demokazetou. Krátke výbuchy silne ovplyvnené grindcore, ktoré s radosťou budú počúvať aj fanúšikovia amerického new school power violence. Ich texty odrážajú ponuré aspekty bývania v malom meste v zabudnutej časti Slovenska (záložne, lacné drogy atď. ...).
  Na druhej strane môžete počuť kapelu MENTAL TENSION, ktorá zozbierala skúsenosti z iných skupín ako Boiling Point, Fyasco alebo Downstream. Ich demo z roku 2016 spôsobilo taktiež zaslúžený rozruch. Materiál na tomto novom sedempalci pokračuje v pôvodnom odkaze miešania hard core v stopách Boston Strangler a the Flex so zdravou dávkou old school power violence a bohmi Infest. Výsledkom je beštiálna tvorba s textami o drogách, automatoch a temnej stránky nočného života. Vyšlo v náklade 300 kusov na bielom vinyle so sieťotlačovým obalom.

 • Čtvrté číslo zinu Kawakamiho Rýže

  Pondělí, 19. březen, 2018
  Čtvrté číslo zinu Kawakamiho Rýže

  Po delší odmlce vychází čtvrté číslo fanzinu Kawakamiho rýže. Formát A4 a 84 stran na recykl. papíře, klasika jak jste zvyklí. Z obsahu: aktivismus, sociální tematika, cestování, rozhovory, koncerty a recenze - stále d.i.y. Díky neznámé technické chybě došlo při tisku k vypaření některých slov, které autoři postupně ručně dopisují, takže to bude zase PaNk jak noha. Kus za 80,- (opět za náklad). Objednávejte na tomto mejlu.

Celkem záznamů: 16808
1 2 3 4 5


Reklama
vegan

Vyhledávání v novinkách

Aktuální koncert

Praha (Eternia (Smíchov) u skejt rampy)

20. 3. 2018

What Of Us (USA, hardcore/screamo kapela z New Yorku a New Jersey s bývalými i současnými členy Capacities, Weather Lore či Au Revoir - ty poslední jste slyšeli v listopadu v Underdogs'!), Sur L'Eau (screamo/emoviolence, Ger)

Náš tip

modern life is war