Novinky

 • Pět ran do klobouku - díl 8.

  Pátek, 23. únor, 2018
  Pět ran do klobouku - díl 8.

  Navazujeme na starou tradici mini-rozhovorů pro Periferia.cz, když se u nás v roce 2010 objevila Pětka Pepy Melena a o rok později pak Vizitka Jana Cézara. I v letošní sérii nazvané "Pět ran do klobouku" (pamětníci vědí...) pokládáme totožnou pětici otázek různým osobnostem napříč hc/punkovým rybníčkem a jejich odpovědi se zde postupně objevují.

  V osmém díle odpovídali: Pavel (Balaclava, Slave X One DIY Shows), Filip (Empty Hall of Fame, Aralkum), Maxeek (Dezinfekce), Štelca (The Junk Food, Cirguz) a Gargamel (Adacta). Čtěte tady.

 • RIXE dávají ochutnat z chystané desky

  Pátek, 23. únor, 2018
  RIXE dávají ochutnat z chystané desky

  Francouzská oi! punková kapela RIXE (oblíbená v redakci Maximum RnR) vydává pod křídly La Vida Es Un Mus limitovanou promo kazetu se třemi skladbami z připravovaného LP, které by mělo vyjít do dvou týdnů. Poslechnout si je můžete na bandcampu. Nahrávka následuje loňskému sedmipalci "Bapteme Du Feu" (zde).

 • Song z nového EP francouzů BLEAKNESS

  Pátek, 23. únor, 2018
  Song z nového EP francouzů BLEAKNESS

  Francouzská kapela BLEAKNESS (post-punk/hardcore se členy Amanda Woodward a Chaviré) vydává koncem března nové 12" EP pojmenované "Frozen Refuge". To bude obsahovat čtyři vály, z nichž jeden si můžete poslechnout tady. Vychází za spolupráce Destructure records (Francie), La Agonia de Vivir (Španělsko), Sabotage a Kink records (oba Německo).

 • KIBERA představuje nové skladby

  Pátek, 23. únor, 2018
  KIBERA představuje nové skladby

  Na bandcampu KIBERA, v jejichž sestavě najdeš lidi z Nezapomeň a Hella kolektivu, se objevily skladby "Výcvik sobectví" a "Chorobná důvěra". Obě pocházejí z nové nahrávky, která vyjde v blízké době na kazetách.

 • Představujeme: MUTILATED TONGUE

  Čtvrtek, 22. únor, 2018
  Představujeme: MUTILATED TONGUE

  Zaměřme svou pozornost do kalifornského Oaklandu, kde dali členové a členky Punch a Look Back And Laugh (jmenovitě Brian Stern, Moses Saarni a Tobia Minckler) dohromady novou hardcore punk kapelu s názvem MUTILATED TONGUE. Jejich první demáč se sedmi válama čekujte na bandcampu.

 • phobia eshop 2
 • Phobia eshop 2

  phobia eshop 2
 • Flexi HONNÖR SS je venku

  Čtvrtek, 22. únor, 2018
  Flexi HONNÖR SS je venku

  Na Phobia Records vyšlo flexi švédské d-beat / raw punk kapely HONNÖR SS. Tři songy na jednostranném černém kulatém flexi nahrané ve Studiu D-Takt pod dohledem Jana Jutily. Pro fans Anti-Cimex, Skitlickers. Vyšlo v nákladu 300 ks, ručně číslované obaly a prvních 30 objednávek z eshopu Phobia Records s bonusovou kapelovou nášivkou.

 • NO RESTRAINT a následky Trumpovy rétoriky

  Čtvrtek, 22. únor, 2018
  NO RESTRAINT a následky Trumpovy rétoriky

  NO RESTRAINT, 90´s vegan hardcore z Jacksonville na Floridě. V polovině března vydávají nové EP s názvem "Growth", které vyjde za kooperace Bound By Modern Age a Bitter Melody records, ke vyšlo i jejich předchozí EP "The Branches of Suffering" a split s Down In It (obě 2015). Obsahovat bude 5 skladeb, z nichž tu s názvem "Grasping", zabývající se nebezpečnou rétorikou v americké politice po Trumpově nástupu do prezidentského úřadu a nerespektováním lidských svobod a práv, najdete tady.

 • Podrobnosti o desce SCUMRAID

  Čtvrtek, 22. únor, 2018
  Podrobnosti o desce SCUMRAID

  Korejská odpověď na hlučný raw punk alá Disclose / Framtid s názvem SCUMRAID vypustila koncem loňského roku info o nové desce s názvem "Control". Takže deska už je venku a finálně obsahuje 10 nových válů a pár již použitých na různých formátech. Navíc je nyní celá k poslechnu na labelovém bandcampu. Vyšlo u Iron Lung Records.

 • Vyjde bestofka LAWRENCE ARMS

  Čtvrtek, 22. únor, 2018
  Vyjde bestofka LAWRENCE ARMS

  30. března vychází u Fat Wreck bestofka chicagským LAWRENCE ARMS. Jmenovat se bude "We Are the Champions of the World" a obsahovat bude 29 skladeb napříč jejich repertoárem. 24 z toho tvoří oblíbené skladby členů kapely, zbylých 5 je dosud nevydaných z nahrávací session k albu "Oh! Calcutta!" z roku 2006. Ochutnávka tady.

 • DROM vzpomínají na genocidu v českých táborech

  Středa, 21. únor, 2018
  DROM vzpomínají na genocidu v českých táborech

  Je tomu už skoro pět let, co liberečtí DROM vydali svůj řadový debut "Hectop". Očekávané nové album "Tady bůh není!" vychází 1. května a tématicky se věnuje českým táborům smrti. „I po více než sedmdesáti letech se část naší společnosti staví k hrůzám spáchaným v Letech a dalších českých táborech smrti zády. Životní osudy internovaných jsou relativizovány, zločiny zpochybňovány. Deska Tady bůh není! je naší odpovědí,“ říkají Drom a na ploše čtyřiceti minut servírují šest emocionálních skladeb, z nichž první si můžete poslechnout tady. Více informací o nahrávce v tomto článku.

Celkem záznamů: 16729
1 2 3 4 5


Aktuální recenze

Aktuální fotogalerie

Praha (Eternia Smíchov)

Battery (USA) + Belief (Ger)

Reklama
animal-lib