Novinky

 • Chystané LP od posi-hardcore LINE OF SIGHT

  Úterý, 22. květen, 2018
  Chystané LP od posi-hardcore LINE OF SIGHT

  U Refuse records vyjde i eponymní LP LINE OF SIGHT, o kterých jste si u nás už mohli přečíst. Pro jistotu ale připomeňme, že tahle straight edge kapela vznikla v roce 2015 ve Washingtonu DC a v její sestavě vystopujeme členy Mindset, Protester, Clear, Pure Disgust a Free, takže asi málokoho překvapí, že produkují energický posi-hardcore. LP bude obsahovat skladby z demáče a následného sedmipalce u Young Blood records. Vidět je živě bude příležitost už 10. června, kdy zahrají v Praze na Půlce společně s Protester a Clean Break.

 • AKRASIA debut je venku

  Úterý, 22. květen, 2018
  AKRASIA debut je venku

  Norská těžkotonážní metal / crust kapela AKRASIA se členy Summon The Crows v sestavě vydala u Ruin Nation a Sjakk Matt Plater debutní album s názvem "First Demons - Birth Of The Void". Peklo! Poslech celé nahrávky tady.

 • GLOOM SLEEPER u Per Koro

  Úterý, 22. květen, 2018
  GLOOM SLEEPER u Per Koro

  Na německém vydavatelství Per Koro vyšla nová nahrávka post punkové kapely z Bielefeldu GLOOM SLEEPER s názvem "Luminous Galaxies". Poslech celé nahrávky tady.

 • Představujeme: EYES

  Pondělí, 21. květen, 2018
  Představujeme: EYES

  EYES se jmenuje nová kapela z Kodaně, ve které se sešli hned tři členové Hexis, doplněné o jednoho z LLNN. Jejich debutovou nahrávku s pěti skladbami si můžete poslechnout na bandcampu. Digitální verzi brzy doplní kazetová na zpěvákově labelu Enochian RCRDS, vinyl vyjde časem za spolupráce více labelů, datum vydání je zatím neznámé.

 • Vychází diskografický vinyl ODD MAN OUT

  Pondělí, 21. květen, 2018
  Vychází diskografický vinyl ODD MAN OUT

  U aktivního Refuse records vychází eponymní LP ODD MAN OUT. Tahle straight edge kapela vznikla v roce 2008 v Olympii ve státě Washington a najdete v ní členy Angel Du$t a Gag. Nové LP je vlastně diskografií, posbíranou z obou EPs, kazety "Final Rain Fest", třech dosud nevydaných coverů a čtyřech nových skladeb - celkem 18 válů. Vrámci jejich euro tour je bude možnost vidět 28. června v pražské Eternii.

 • phobia eshop 2
 • Phobia eshop 2

  phobia eshop 2
 • ESPIONAGE: nový projekt zpěvačky ZEX

  Pondělí, 21. květen, 2018
  ESPIONAGE: nový projekt zpěvačky ZEX

  Gretchen Steele, zpěvačka kanadských Zex, představila svůj nový projekt nazvaný ESPIONAGE. První singl "Crucify" si můžete poslechnout na bandcampu. V nejbližší době by měl být venku i první videoklip, ostatně dál už můžete tento sólový projekt sledovat sami skrze fb profil.

 • Nové singly od BAPTISTS

  Pátek, 18. květen, 2018
  Nové singly od BAPTISTS

  Po "Capsule" zveřejnili kanadští BAPTISTS dva další singly z připravované třetí desky "Beacon of Faith". Jmenují se "Beacon of Faith" a "Victim Service". Málokoho asi překvapí, že album nahrával Kurt Ballou v Godcity studiu v Salemu a masteroval Brad Boatright v Audiosiege v Portlandu. Předobjednávky už běží na webu Southern Lord, kde k nim nyní můžete přibalit i represy prvních dvou alb "Bushcraft" (2013) a "Bloodmines" (2014).

 • ESCØRT vydají debutové LP

  Pátek, 18. květen, 2018
  ESCØRT vydají debutové LP

  V září jsme představovali americkou hardcore punk úderku ESCØRT, která to mastí ve stylu Totalitär / Limp Wrist / Hoax. V loňském roce pánové vydali demo s pěti válama, které si můžete poslechnout tady. No a v tom letošním se můžeme těšit na debutové 12" LP u Sabotage records. A že se těšíme!

 • Vychází kniha 44 ZNÁMEK PUNKU

  Pátek, 18. květen, 2018
  Vychází kniha 44 ZNÁMEK PUNKU

  Nakladatelství Petrklíč vydává knihu s názvem "44 známek punku", která na 340 stranách obsahuje 100 fotek a 44 rozhovorů. Anotace zní (zkráceno): "Oba autoři přinášejí v této knize zajímavé rozhovory s významnými zástupci hudebního směru PUNK za období více jak 15 let. Čtenář se vrátí do vzrušujících let, kdy stojaté vody hudebního průmyslu rozčeřili naštvaní kluci, kteří změnili nejen zavedená pravidla, ale i životní postoje desítek tisíc lidí po celém světě. Členové kapel v knize nemluví o jednotlivých písničkách, ale o svých životních hodnotách, názorech a pohledech na tento svět. Punk byl vždy svůj, chtěl být jiný, žít kreativní život podle svého. Z těchto důvodu nevyhovoval totalitnímu režimu, který jej plošně potíral. Být pankáčem chtělo kus osobní odvahy, byl to boj "my" "oni", heslo "Fuck the system" obsahovalo v sobě všechno. Zahraniční kapely, které samozřejmě do Československa nesměly přijet, byly vnímány jako nihilistické, k fašismu inklinující seskupení mládeže, vyrůstající bez špetky naděje na budoucnost v prohnilém kapitalismu."

 • Vyjde nové album TOMÁŠ PALUCHA

  Pátek, 18. květen, 2018
  Vyjde nové album TOMÁŠ PALUCHA

  14. června vyjde na Day After records čtvrtá deska experimentátorů TOMÁŠ PALUCHA. Jmenovat se bude "Čaro" a ve speciálně tištěném obalu najdete kromě LP také plakát o velikosti A1. Předprodej zahájen tady.

Celkem záznamů: 17008
1 2 3 4 5


Aktuální recenze

Aktuální fotogalerie

Praha (Eternia Smíchov)

Battery (USA) + Belief (Ger)

Reklama
animal-lib

Vyhledávání v novinkách

Aktuální koncert

Country bál u Bike_Jesus

Praha (Bike Jesus)
24. 5. 2018

Helga Blohm Dynastie (psychedelický hobos z Němec, na kytaru Tobias Werner z Ambush!), Nesbitt´s Inequality (nová deska u Silver Rocket, čerstvě zpět z tour, forma jak Princ, ucejtíš), Dingo (kovbojové z bílý hlíny)

Náš tip

suhumans-vse18