Novinky

 • Vychází split MASÁŽ s MASSOLA

  Pátek, 18. květen, 2018
  Vychází split MASÁŽ s MASSOLA

  U Magick Disk Musick vychází split LP kapel MASÁŽ a MASSOLA, přičemž obě kapely na vinylu debutují. V Masáži sice najdeme Čerta z Gride a v Massole zase Vikyho ze Sheeva Yoga, z jejich domovských formací toho ale v tomto případě mnoho neuslyšíte, ve svém jádru jde ale pořád o extrém, který samotný label popisuje nějak takto: "Tohle jde sofistikovaně ještě dál. Víte, jak je těžký vnímat život optikou vesmíru? Tak stejný to je s těmahle kapelama, kdybyste je chtěli podrobit optice mainstreamu. Prostě nelze. Tohle je alternativa k alternativě. Avantgarda, nová společenská revolta. Jo, jasně, je to nářez, ale prostě a jednoduše – jinej!". Černý lisovaný vinyl vyšel ve striktním nákladu 100 kusů, obsahuje inlay s fotkami kapel, texty a nezbytnými informacemi, obal samotný je pak ručně bigovaný, řezaný a lepený. Objednávat či poslechnout si LP lze zde, kde najdete i informace o křtu, který originálním způsobem proběhne 16. června v Čermné u Sušice.

 • Vychází kniha THE POETRY OF PUNK

  Čtvrtek, 17. květen, 2018
  Vychází kniha THE POETRY OF PUNK

  Avizovaná kniha "The Poetry of Punk", kterou napsal Gerfried Ambrosch (Lightbearer, Archivist, Carnist, Momentum, Morrow), je po sedmi letech práce venku. Úvodní slovo napsal Greg Bennick z Trial, dál kniha obsahuje dosud nevydané fotografie z 90´s / 2000 hardcore scény a exkluzivní rozhovory se členy a členkami Minor Threat, Propagandhi, Youth of Today, Dead Kennedys, Kid Dynamite, Paint It Black, Fugazi, Catharsis, Black Flag, Fall of Efrafa, Active Slaughter, Trial, Petrol Girls, Pettybone, Good Riddance, Inner Terrestrials, Shelter, atd.

  "Punkové kapely produkovaly mnoho textů (ve formě písní), některé byly poetické, některé hrubé, některé komplikované a propracované. Tyto texty jsou ideálním prostředkem ke sledování vývoje a výkladu sporů a schizmat, které formovaly a nadále formují punkovou kulturu. Mohou být vnímány jako "poetický hlas" této komunity, přicházejí v různých formách. Náměty jejich témat se pohybují od romantické lásky přes emocionální tíseň až po radikální politiku. Některé písně mají za cíl pobavit, některé vyjadřují silné pocity, některé provokují, některé šíří povědomí a některé podněcují k nepokojům. Většina z nich obsahuje prvky konfrontace a šije do kreténů. Sociálně a epistemologicky hrají hlavní roli ve vnitřním diskurzu scény, tvarování komunity i individuálních identit."

 • Představujeme: TEMPEST

  Čtvrtek, 17. květen, 2018
  Představujeme: TEMPEST

  22. června u Resist records vyjde eponymní debutové EP hardcore kapele TEMPEST z Itálie, ve které najdete členy To Kill, Undying, Gather a Meatlocker. Většina z pěti členů se seznámila vrámci dobrovolnictví pro Sea Shepherd a povídá se, že právě na palubě lodi uprostřed vln a ochraňování života v oceánech vznikly první riffy kapely. Hudební vlivy si pak Tempest berou od 90´s hardcore kapel jako Trial, Earth Crisis nebo Indecision i současnějších jako Bane, Stick To Your Guns či Incendiary. Živě na Fluffu.

 • Fear Fest 2018: APPÄRATUS

  Čtvrtek, 17. květen, 2018
  Fear Fest 2018: APPÄRATUS

  Asijská odpověď na skandinávskou produkci kapel jako Anti-Cimex nebo Mob 47. To jsou APPÄRATUS z Malajsie! Nekompromisní d-beat / crust útok. Tuhle kapelu si fakt zamilujete. V současné době se toulají po Evropě a jednou z jejich zastávek je i pražský Fear Fest 2018! Již příští víkend!

 • Nová nahrávka GROUP OF MAN

  Čtvrtek, 17. květen, 2018
  Nová nahrávka GROUP OF MAN

  Britští GROUP OF MAN, v jejichž sestavě najdeme členy Hang The Bastard, Apologies I Have None, Pariso a Hammers), vydávají 25. května nové 12" EP pojmenované "What We Got In Common". Tady si jej můžete poslechnout, stejně jako přečíst významy a pozadí jednotlivých skladeb.

 • Phobia bandcamp
 • Phobia bandcamp

  Phobia bandcamp
 • Nové album MONSTER SQUAD

  Čtvrtek, 17. květen, 2018
  Nové album MONSTER SQUAD

  Kalifornští punks MONSTER SQUAD jsou zpátky, 11 let po posledním albu "Fire the Faith" přicházejí s novou deskou, která pod názvem "Depression" vychází 25. května u Voltage records. První ochutnávku v podobě skladby "Internal War" čekujte tady. Vinyl vyjde ve třech barevných provedeních - kromě klasické černé vyjde neonově žlutá s růžovými a neonově modrými cákanci na obou stranách a limetkově zeleno-žlutá s tmavě zelenými a černými cákanci. Do prvních 100 kopií bude navíc přibalen limitovaný plakát podepsaný zpěvákem Phillem. Letos v létě můžeme Monster Squad opět očekávat v Evropě.

 • Re-edice WARVICTIMS na vinylu

  Středa, 16. květen, 2018
  Re-edice WARVICTIMS na vinylu

  Milovníci WARVICTIMS potažmo hrubého d-taktu se mohou těšit na zremasterovanou vinylovou edici nahrávky "Ra-punk Militia", která vyšla v roce 2013 pouze na kazetách v počtu 150 kusů. Vychází u Televised Suicide, všech pět válů si můžete poslechnout zde. Bugr!

 • Fear Fest 2018: ADRESTIA

  Středa, 16. květen, 2018
  Fear Fest 2018: ADRESTIA

  Tahle švédská crust / metal bruska jménem ADRESTIA vznikla na troskách kapely Shades Of Grey a určitě si ji po letmém sblížení spojíte s jejich nepřehlédnutelným politickým přesahem. Organizují benefity pro kurdskou Rojavu a vůbec se celkově tak nějak o politiku zajímají. Hudebně jde o klasické spojení švédského kängu s death metalem. O to my všichni můžeme, že ano? Takže Fear Fest 2018 již příští víkend!

 • Singl z nové desky BIRDS IN ROW

  Středa, 16. květen, 2018
  Singl z nové desky BIRDS IN ROW

  Francouzi BIRDS IN ROW, kteří v neděli vystoupili v pražské Eternii, vypustili singl "15-38" z připravovaného druhého alba "We Already Lost the World", které vyjde 13. července u Deathwish. Skladba se celkem vzdaluje tomu, co od kapely známe z jejich předchozích nahrávek.

 • TARANTÜLA s novým singlem

  Středa, 16. květen, 2018
  TARANTÜLA s novým singlem

  Americká punk kapela TARANTÜLA po singlu na Lengua Armada vypustila další nahrávku tentokrát na německém labelu Erste Theke Tonträger. Šest songů totální raw punkové jízdy.

Celkem záznamů: 17008
1 2 3 4 5


Aktuální recenze

Aktuální fotogalerie

Praha (Eternia Smíchov)

Battery (USA) + Belief (Ger)

Reklama
vegan

Vyhledávání v novinkách

Aktuální koncert

Country bál u Bike_Jesus

Praha (Bike Jesus)
24. 5. 2018

Helga Blohm Dynastie (psychedelický hobos z Němec, na kytaru Tobias Werner z Ambush!), Nesbitt´s Inequality (nová deska u Silver Rocket, čerstvě zpět z tour, forma jak Princ, ucejtíš), Dingo (kovbojové z bílý hlíny)

Náš tip

suhumans-vse18