Recenze

Six-Score - Lebensräume

Lebensräume Typ: LP
Rok vydání: 2016
Label: L'Inphantile Collective
Délka:
Autor: phobia79
Hodnocení: 8.0
Odkaz: http://www.neonarcis.com
Datum vložení: 03.02.2017

Jak u mě tahle deska po vydání vzbuzovala ale fakt velkej nezájem, tak po několika posleších už přemejšlím, že si ji zařadím pod písmeno S do sbírky velkejch desek. Prostě a jednoduše mi při zobrazení obalu a jména Six-Score absolutně nic nenaskakovalo, maximálně tupej výraz a jiskřička pohrdání v oku. Navíc ta pomlčka svádí k tomu, že kapela produkuje hopsavej deathcore se sólíčkovým onanováním chlapců se snapbacky na hlavince s logama kapel, který nepřečteš bez nápovědy. Ech, já popleta.

A stejně jako jsem přišel na chuť seriálu pro děti jménem Děsivé dějiny (Monty Python Flying Circus nového milénia navíc s občasnou skrytou hostovačkou Rowana Atkinsona, doporučuju!), tak mě dostala i tahle osmnácitválcová rubanice. Jen se nebojte, přistupte blíže a ochutnejte vydatnou porci hrubého old school grindu šmrnclého hardcore / punk živostí. Někteří odborníci a recenzenti z proslulých undergroundových stránek tvrdí, že tahle kapela je parádním klonem Nasum a slušnou náhražkou pro ty, kterým švédská legenda chybí. Někteří naopak tohle album přirovnávají ke konci 80. let a kapelám jako Extreme Noise Terror, Napalm Death nebo Carcass. Ha a všichni mají pravdu. Navíc produkce, zvuk a pestrost celé nahrávky vás opravdu donutí poslouchat celé album na jeden zátah a po ukončení bezmyšlenkovitě zmáčknout repeat v případě CD verze, otočit kazetu na stranu A v případě kazety a nebo protočit asfalt mezi dlaněma na stranu A a opět položit na gramec. To se mi opravdu nestává často! A přesto nedám tomuhle albu plný počet, páč nemám rád, když mě něco překvapí a přepadne ze zálohy.

Trocha historie na závěr. Kapela vznikla v roce 2008, je z Vídně (to je v Rakousku …) a právě proto je samozřejmostí, že texty i další aktivity členů téhle kapely se netočí kolem víkendových parties hezkých chlapců a děvčat, ale naopak jsou hoooodně sociálně kritické. A tak to má být, nemám pravdu? Grind je protest!

Tracklist:
1. Lebensräume
2. Meatdustry
3. Dump
4. Gutmenschonologie
5. Eingezwängt
6. Contracts
7. Repulsive
8. Human Robots
9. Decease
10. Tötungsmachine
11. Stadt Der Ausgrenzung
12. Inspiration
13. Bad To Worse
14. Migration
15. Logik Der Masslosigkeit
16. Turbo Huhn
17. Circle Of Despair
scalp


Aktuální recenze

Aktuální fotogalerie

Praha (Eternia Smíchov)

Battery (USA) + Belief (Ger)

Reklama
vegan
A B C D E F G H
CH I J K L M N O
P Q R S T U V W
X Y Z # V/A Vše

Aktuální koncert

Country bál u Bike_Jesus

Praha (Bike Jesus)
24. 5. 2018

Helga Blohm Dynastie (psychedelický hobos z Němec, na kytaru Tobias Werner z Ambush!), Nesbitt´s Inequality (nová deska u Silver Rocket, čerstvě zpět z tour, forma jak Princ, ucejtíš), Dingo (kovbojové z bílý hlíny)

Náš tip

modern life is war