Recenze

V/A - Festa De La Pohoda DVD

Festa De La Pohoda DVD Typ: DVD
Rok vydání: 2010
Label: Papagájův Hlasatel
Délka: 195m.
Autor: Buky
Hodnocení: 7.0
Odkaz: http://www.phr.cz
Datum vložení: 17.09.2010

 

To, po čem už léta prahnu u Fluff Festu nebo Play Fastu, se podařilo u mnohem skromnějšího a nenápadnějšího domácího festivalu - Festa De La Pohoda, který se koná každý rok v jihočeských Vodňanech. Z jeho desátého ročníku, který se uskutečnil koncem července 2008, bylo pořízeno video, aktuálně vycházející na DVD.

Záznam je točený na dvě kamery, jednu statickou (zřejmě odněkud od zvukaře) a jednu ruční přímo z (a pod) pódia. Zvuk není bez chyb, ale zas tak moc se mu vytýkat nedá, dá se v pohodě. Občasně se dočkáte i záběrů do davu (místy mírně tragikomické, ehm :) Co se týče toho nejzásadnějšího, tak se zde představuje celkem 12 kapel z československé scény a až na ojedinělé vyjímky jsou to dnes už všechno celkem profláklá jména. Takže alespoň velmi stručně:

Úvodní čtvrthodinku si zabírá H.usa, která celej ročník startovala. Jakejsi rock s melodickym zpěvema občasnými grunge prvky na rozehřátí valníku, zde asi 4 vály. Po nich nastupuje Sociální teror a rytmičák i lidi se začínaj rozehřívat. Někdy v té době měli 15 let, takže se ukázali v novější i starší sestavě. Problem 5 z Bratislavy fungoval v letech 1982 až 1985 a nepočítáme-li záblesk na přelomu 89/90, dává se znovu dokupy až v roce 2007. Některý věci je ale lepší nechat u ledu, sorry. To Svině! fungujou jako Viagra a je to vidět i pod pódiem, ze všech kapel měli snad největší "taneční" ohlas. Štiplavej hc punk se syrovym zvukem, kterej šlape jako stroj. Tak to má bejt. Druhá slovenská návštěva: Ilegality. Jméno zvučné, ale obecenstvo se zas poněkud vyprazdňuje (nemyslim na záchodech). Zhruba 5 válů. Pak přichází dvojka, která by v tomto místě měla mít silnou podporu, protože reprezentuje vyloženě domácí lokální scénu: Dezinfekce a Gride, se kterými přichází dle očekávání ta pravá řezničina (nastoupila další směna). Repertoár se motá hlavně kolem alba "Horizont událostí". Tepanice. See You In Hell a samozřejmě jeden z vrcholů tohoto ročníku. Spíš mě překvapilo, že i na největší taháky je to "v pitu" úplně mrtvý. Škoda. Uštkni reprezentují Rožnov, tradiční meku punku, ikdyž ne tak tradičním způsobem, pakliže se to u této části dá vůbec říct. Příjemné a osvěžující oživení, trochu mi to připomíná kapely z předrevolučních let, myšleno v dobrém slovasmyslu. Illegal Illusion předváděj jakejsi alternativní emo grunge s občasnými kytarovými výlety alá Sonic Youth. Michael´s Uncle by leckterým ostatním kapelám mohli dělat minimálně ony strýčky, ale tady předváděj, že maj pořád co nabídnout a do šrotu rozhodně nepatří. U závěrečných P:N:S jsem si předem kladl otázku, jestli vydržej na valníku nebo slezou dolu. Tak co myslíte? :) Tahle smečka dozajista vzbudila a nakopla i ty, který už nohy neudržely a já opět pláču, že to tahle kapela už zabalila.

Kdyby DVD obsahovalo ještě třeba nějakej bonus v podobě krátkých rozhovorů s kapelama, potažmo návštěvníkama festivalu (těma, co ještě vnímali), nebylo by tomu co vytknout. Menší výtkou by mohl být i chybějící tracklist, ale ve finále na to všechno kálí pes, to je všechno vedlejší. Podstatný je, že takový DVD u nás vzniklo a ukázalo, že to JDE. Všem takovejm projektům držím palce ... a třeba to nakopne i organizátory dalších festivalů. Brát rozhodně z čeho máme.

 

Tracklist:
1. Husa - 4 vály 14:55
2. Sociální teror - 8 válů 19:01
3. Problem 5 - 6 válů 14:30
4. Svině! - 12 válů 22:00
5. Ilegality - 5 válů 16:12
6. Dezinfekce - 4 válů 13:35
7. Gride - 9 válů 13:05
8. See You In Hell - 7 válů 17:45
9. Uštkni - 7 válů 16:25
10. Illegal Illusion - 4 vály 16:30
11. Michael´s Uncle - 5 válů 16:42
12. P:N:S - 7 válů 14:58
scalp


Aktuální recenze

Aktuální fotogalerie

Praha (Eternia Smíchov)

Battery (USA) + Belief (Ger)

Reklama
vegan
A B C D E F G H
CH I J K L M N O
P Q R S T U V W
X Y Z # V/A Vše

Aktuální koncert

XII. Punk Fest

Havlíčkův Brod (Hala Bodus)
24. 2. 2018

Purgen (Rus), High Society (Ger), Rozpor (Sk), Načo Názov (Sk), Rübänïskö (Sk), P.S., Just Wär, N.V.Ú., Do Řady!, Čertůf Punk, T.D.O., Zputnik, RV-4

Náš tip

All Metal Heads Spending Loud Night vol. 6