Rozhovor

VIZITKA Jana Cézara, díl desátý

VIZITKA Jana Cézara, díl desátý
Zdroj: , Autor: buky & phobia79

Po loňské sérii minirozhovorů s českými labely, u které nám asistoval Pepa Melen a jeho Pětka otázek, jsme to letos vzali trochu zeširoka a oslovili jsme "pilíře" scény napříč Českou republikou. A protože nám Pepa od loňska vyrostl, stal se naším patronem pro letošní sérii Hamlet českého popu. Muž, kterého ničí svět mondénních večírků, a který se bouří proti vyprázdněnosti lidských životů v honbě za prachama. Doufáme jen, že z toho hned takhle na začátku roku neschytáte notnou dávku existenciální trýzně.

V desáté VIZITCE Jana Cézara odpovídal Skulda. Bývalý či současný člen kapel jako Sheeva Yoga, Disney, Prügelknabe, Synhystemi, Social Deformity, Coconut Bulldozer, Kulma, Vocatio Interna (opomenout bychom také neměli odjeté asijské turné s Krupskaya). Autor zinu Napalmanach a jeden z organizátorů koncertů pod hlavičkou kolektivu Wir müssen zusammenhalten.

1.

Co právě teď posloucháš, tvoje nejhranější album atp. v posledním cca měsíci ? A druhá část otázky: jaká neznámá kapela tě zaujala v poslední době (nemusí být tuzemská) ?

V reedici na 625 vyšla klasika power violence LP SPAZZ - "Crush Kill Destroy" a ten hňup v červeném hacafraku mi ji 24. prosince přinesl až dom, takže nostalgicky obrábím. Lets fuckin´go!!!
A potom ještě: NO MAN´S SLAVE / I RESIGN split 7"EP, EXTORTION / COMPLETED EXPOSITION split 7"EP, ELECTRIC WIZARD - "Dopethrone". K tomu si ve chvílích existenciální trýzně, kdy nevím proti čemu se bouřím, poslechnu LA FRACTION ... Cokoliv od nich.
Objevy roku 2010: DAIGHILA - dokonalý emo violence z Kuala Lumpur / Malajsie. LA CASA FANTOM - norské duo, produkující výbušný koktejl uvařený z hardcore, stoner, black metalu a já nevím čeho všeho. UNATTENDED FUNERAL - žilinská odpověď na SU 19b.

2.

Vypadá to, že se v minulém roce již všichni smířili s fenoménem stahování. Jak jsi na tom ty? Kupuješ a podporuješ kapely přímou koupí vinylu nebo stáhneš, poslechneš a rozmyslíš nebo ještě hůř stáhneš, poslechneš a nic?

Ano i mě posedla infekce stahování. K orientaci v dnešní záplavě muziky je to užitečný nástroj. Jakmile mě něco osloví, sháním vinyl. Stal jsem se vinylovým fašistou k jiným formátům poté, co se mi dvakrát přetrhl pásek na kazetě MUNICIPAL WASTE a zešupinatělo CD NINE INCH NAILS. Občas jdu do asflatu naslepo, nebo se nechám ovlivnit koncertem. Viz třeba LA CASA FANTOM.

3.

Co tě poslední dobou nejvíc trápí ohledně stavu "scény"? A co naopak bereš jako největší pozitivum poslední doby?

Sere mě: masivní úbytek lidí na koncertech, masivní úbytek zájmu punkáčů o cokoliv. A to, že i v Čechách jsem se setkal s tvrzením, že grindcore je hudba pro dědky. Až se to začne říkat o fastcore, půjdu se oběsit. Módní vlna přesunu od vegetariánství / veganství do McDonaldu. Doufám, že to je omezeno lokálně na to idiotské město, ve kterémé žiju. Jsem už moc starý a moc velký sýček, abych viděl nějaké pozitiva. Když už, tak squat Sofia v Žilině. Vůbec Žilina rules od té doby, co ten pičus Slota odjel na tanku do Budapešti.

4.

Největší zážitek za rok 2010 ?

Nahrávání VOCATIO INTERNA. Šukání s výhledem na zámek Hrubá Skála. Vydání Napalmanachu a reakce čtenářů. To by muselo potěšit každého ješitu.

5.

Tvoje plány a přání pro rok 2011 ? Vydavatelské, festivalové, fanzinové, kapelové, popřípadě jakékoliv jiné ...

Plány: SHEEVAYOGA 12" LP, PRÜGELKNABE 7"EP, Napalmanach číslo 667, mistrovství Československa ve fastcore na dole Michal. A samozřejmě si přeju, aby byl na celém světě mír a všichni se měli rádi a aby někdo udělal grindcore coververzi "Vizitky."Reklama
vegan