Rozhovor

VIZITKA Jana Cézara, díl osmnáctý

VIZITKA Jana Cézara, díl osmnáctý
Zdroj: , Autor: buky & phobia79

Po loňské sérii minirozhovorů s českými labely, u které nám asistoval Pepa Melen a jeho Pětka otázek, jsme to letos vzali trochu zeširoka a oslovili jsme "pilíře" scény napříč Českou republikou. A protože nám Pepa od loňska vyrostl, stal se naším patronem pro letošní sérii Hamlet českého popu. Muž, kterého ničí svět mondénních večírků, a který se bouří proti vyprázdněnosti lidských životů v honbě za prachama. Doufáme jen, že z toho hned takhle na začátku roku neschytáte notnou dávku existenciální trýzně.


V dnešní osmnácté VIZITCE Jana Cézara odpovídal Sinner, frontman Stolen Lives a recenzent pro Czechcore.cz.

1.

Co právě teď posloucháš, tvoje nejhranější album atp. v posledním cca měsíci ? A druhá část otázky: jaká neznámá kapela tě zaujala v poslední době (nemusí být tuzemská) ?

No zrovna teď, když sedím u kompu a smolím odpovědi, mě tu běží Black Breath - "Heavy Breathing". Jináč na gramci poslední dobou točím nejčastěji novou desku od Lycanthrophy - "s/t". A objevem poslední doby je u mě kapela Gagarin, v níž jsou ex-členové John Ball. Mrkněte na http://bandzone.cz/gagarin.

2.

Vypadá to, že se v minulém roce již všichni smířili s fenoménem stahování. Jak jsi na tom ty? Kupuješ a podporuješ kapely přímou koupí vinylu nebo stáhneš, poslechneš a rozmyslíš nebo ještě hůř stáhneš, poslechneš a nic?

U kapel, s kterými mám nějakou zkušenost, kupuju vinyl bez nějakého ověřování. U zbytku něco poslechnu na netu, a pak třeba jdu do desky. Určitou část hudby ale i stahuji, ale není to pravidlem.

3.

Co tě poslední dobou nejvíc trápí ohledně stavu "scény"? A co naopak bereš jako největší pozitivum poslední doby?

Trápí mě, že žraní masa se stává celkem běžnou součástí scény. Za pozitivum beru, že vůbec nějaká scéna existuje.

4.

Největší zážitek za rok 2010 ?

Všechny koncerty Ramming Speed co jsem u nás viděl, to z těch hudebních. A asi zjištění, že se dá žít i bez hajzlu a vody :)

5.

Tvoje plány a přání pro rok 2011 ? Vydavatelské, festivalové, fanzinové, kapelové, popřípadě jakékoliv jiné ...

Přání, ať se brzo uzdraví Ondra a budem zase komplet a plán, ať dokončíme věci pro novou desku, kterou snad pak vydáme. A hlavně, ať je už barák brzo plnohodnotně obyvatlený :)Reklama
animal-lib