Rozhovor

VIZITKA Jana Cézara, díl osmý

VIZITKA Jana Cézara, díl osmý
Zdroj: , Autor: buky & phobia79

Po loňské sérii minirozhovorů s českými labely, u které nám asistoval Pepa Melen a jeho Pětka otázek, jsme to letos vzali trochu zeširoka a oslovili jsme "pilíře" scény napříč Českou republikou. A protože nám Pepa od loňska vyrostl, stal se naším patronem pro letošní sérii Hamlet českého popu. Muž, kterého ničí svět mondénních večírků, a který se bouří proti vyprázdněnosti lidských životů v honbě za prachama. Doufáme jen, že z toho hned takhle na začátku roku neschytáte notnou dávku existenciální trýzně.

Osmá VIZITKA Jana Cézara je představením Máry z Gasmask Records / Bakteria zinu anebo chcete-li člena i ex-člena těchto spolků: Mrtvá Budoucnost, Festa Desperato, Evidence Smrti a spolutvůrce zinu Express Your Feelings.

1.

Co právě teď posloucháš, tvoje nejhranější album atp. v posledním cca měsíci ? A druhá část otázky: jaká neznámá kapela tě zaujala v poslední době (nemusí být tuzemská) ?

Těžko říct. Zrovna poslouchám DESPISE YOU - "West Side Horizons" LP, skvělá řezničina. Z těch méně známejch samozřejmě FATUM, jednak jsem jim před měsícem vydal LP a ještě pořád mě jejich špinavej metal neopustil ... Nuclear Sex Addict, Morpheme, Love Potion, Deathcage ...

2.

Vypadá to, že se v minulém roce již všichni smířili s fenoménem stahování. Jak jsi na tom ty? Kupuješ a podporuješ kapely přímou koupí vinylu nebo stáhneš, poslechneš a rozmyslíš nebo ještě hůř stáhneš, poslechneš a nic?

Tak s hledáním kapel je to teď jednodušší, to se nedá internetu upřít, hlavně co se týče demáčů a nových kapel - ale nevím jestli se ta ořezaná a neuchopitelná kvalita může rovnat byť jen nahrané kazetě přímo od kapely. Je to ošemetný, nejraději mám samozřejmě originál, ale uplatit to by bylo nad mé síly.

3.

Co tě poslední dobou nejvíc trápí ohledně stavu "scény"? A co naopak bereš jako největší pozitivum poslední doby?

Na to není jednoduchá odpověď. Žiju dost izolovaně, tady "scéna neexistuje", teda v ohledu, který tě zajímá. Stav scény je jaký je. Každopádně vždy bude jinej než ten, kterej si pamatujeme z minulosti. Možná ani ne tak proto, že to bývalo lepší, ale spíš, že chceme vidět, že to bývalo lepší ... Záchvaty sentimentality se nevyhýbají ani mě. Nedávno jsem si vyplachoval ušní bubínky takovýma nářezama jako raný Cripple Bastards, Confusion, Arsedestroyer, Suppression, Chopping Block, Rupture, Dissension, Health Hazard ... stroj času se rozjel na plný obrátky.

4.

Největší zážitek za rok 2010 ?

Přežil jsem :) 2. PFOD v HK, 1. AGE v Brně.

5.

Tvoje plány a přání pro rok 2011 ? Vydavatelské, festivalové, fanzinové, kapelové, popřípadě jakékoliv jiné ...

Tak samozřejmě se těším až s kapelama splníme všechny resty z roku 2010 - LP Festa Desperato (momentálně dodělávám obal) a LP Evidence Smrti. Zkoušet, tvořit, psát, být ... a hlavně žít. Hodně se teď věnuju svému labelu, jehož torzo jsem probudil z komatu ... a samozřejmě rodina, ta je asi nejvíce hardcore a nejméně patří na poslední místo.Reklama
animal-lib