Rozhovor

VIZITKA Jana Cézara, díl sedmnáctý

VIZITKA Jana Cézara, díl sedmnáctý
Zdroj: , Autor: buky & phobia79

Po loňské sérii minirozhovorů s českými labely, u které nám asistoval Pepa Melen a jeho Pětka otázek, jsme to letos vzali trochu zeširoka a oslovili jsme "pilíře" scény napříč Českou republikou. A protože nám Pepa od loňska vyrostl, stal se naším patronem pro letošní sérii Hamlet českého popu. Muž, kterého ničí svět mondénních večírků, a který se bouří proti vyprázdněnosti lidských životů v honbě za prachama. Doufáme jen, že z toho hned takhle na začátku roku neschytáte notnou dávku existenciální trýzně.


Sedmnáctá VIZITKA Jana Cézara představuje Hurvyho, šéfa internetového magazínu Kids And Heroes a bývalého zpěváka Provokace.

1.

Co právě teď posloucháš, tvoje nejhranější album atp. v posledním cca měsíci ? A druhá část otázky: jaká neznámá kapela tě zaujala v poslední době (nemusí být tuzemská) ?

Moje nejposlouchanější deska v posledních měsících je od německé kapely Broilers a album se jmenuje "Vanitas". Výborná deska, která je sice staršího data, ale to určitě nevadí. Další deska, kterou teď dost často poslouchám a musel jsem jí přijít na chuť, je od legendárních The Clash "London Calling".
Ohledně kapely, která mě zaujala, je to horší. Novejch kapel, který za něco stojej, je děsně málo. Ale jedna mě zaujala. Jmenuje se Guns On The Run a tady si na ní můžete přečíst recenzi. Výborná deska!

2.

Vypadá to, že se v minulém roce již všichni smířili s fenoménem stahování. Jak jsi na tom ty? Kupuješ a podporuješ kapely přímou koupí vinylu nebo stáhneš, poslechneš a rozmyslíš nebo ještě hůř stáhneš, poslechneš a nic?

Já stahuju a pokud se mi kapela líbí, tak si její desku rád koupím. Poslední dobou mám rád, když od své oblíbené kapely mám originál v poličce. Myslím ale, že víc kapel dá své díla zdarma ke stažení a zároveň bude i prodávat CD nebo LP. To je v dnešní době asi ten nejschůdnější způsob.

3.

Co tě poslední dobou nejvíc trápí ohledně stavu "scény"? A co naopak bereš jako největší pozitivum poslední doby?

Trápí mě toho hodně, ale těžko s tím já něco udělám. Každopádně ale jsem rád, že to není tak strašný, jak by se to mohlo zdát. A mile mě překvapil vánoční koncert, který spolupořádalo KAH, kdy přišlo víc jak 600 lidí a v Matrixu bylo vyprodáno.

4.

Největší zážitek za rok 2010 ?

Můj největší zážitek byl koncert Broilers v Drážďanech. Více u nás.

5.

Tvoje plány a přání pro rok 2011 ? Vydavatelské, festivalové, fanzinové, kapelové, popřípadě jakékoliv jiné ...

Plány jsou jasný. Přestat se šťourat v nose a začít něco dělat. První bod je dodělat úpravy na webu a začít spolupráci s jedním papírovým zinem a rádiem, které jsme po novém roce navázali. Další bod je dostavit konečně dům, zasadit strom a zplodit dítě. A přál bych si světový mír, aby nikde netekla ropa, lidi se měli rádi, atd atd ;-). A nejvíce se těším na překvapení, které letos vystoupí na Rock For People ...Aktuální koncert

Praha (Eternia)

19. 6. 2018

Modern Life Is War (USA), Cro-Mags (USA), Culture Abuse (USA)

Náš tip

tragedy lod