Rozhovor

VIZITKA Jana Cézara, díl třináctý

VIZITKA Jana Cézara, díl třináctý
Zdroj: , Autor: buky & phobia79

Po loňské sérii minirozhovorů s českými labely, u které nám asistoval Pepa Melen a jeho Pětka otázek, jsme to letos vzali trochu zeširoka a oslovili jsme "pilíře" scény napříč Českou republikou. A protože nám Pepa od loňska vyrostl, stal se naším patronem pro letošní sérii Hamlet českého popu. Muž, kterého ničí svět mondénních večírků, a který se bouří proti vyprázdněnosti lidských životů v honbě za prachama. Doufáme jen, že z toho hned takhle na začátku roku neschytáte notnou dávku existenciální trýzně.

Ve třinácté VIZITCE Jana Cézara odpovídal Ivan. Frontman Flowers For Whores, hybný motor Damage Done Records, jeden z organizátorů koncertů pod hlavičkou Two Shovels Events, přispěvatel a recenzent Czechcore.cz, atd.

1.

Co právě teď posloucháš, tvoje nejhranější album atp. v posledním cca měsíci ? A druhá část otázky: jaká neznámá kapela tě zaujala v poslední době (nemusí být tuzemská) ?

Tohle je vždycky nevděčná otázka. Právě teď - v tenhle moment - poslouchám poslední Helmet - "Seeing Eye Dog", který chytli krutou druhou mízu. Page Hamiltonovi (kytara/zpěv) je neuvěřitelnejch 50 let! Poslední tejden jsem oprášil "Skúsime to cez vesmír" od Tublatanky. "Tuláčik s dobrou povesťou" nikdy nebyl hit a já jsem si ho nadmírou poslechu vytvořil. Neuvěřitelnej text.
No a pak Gyzmo od LA4! Tenhle chlápek stojí divně v pozadí a já ho mám odjakživa za špičku CZ hip hopu.
Neznámý kapely - to je relativní pojem, že jo. Občas s těma kvantama jdeme moc do hloubky. U mě vedou kanaďani Crusades s jejich stejnojmenným 7", pak Engineer s deskou "The Dregs". Jsem rád, že tahle kapela drží prapor Kiss It Goodbye, Harkonen a Rorschach. No a znovureinkarnoval jsem For the Living a jejich "Bridges Burned" - z týhle desky dejchá naděje.

2.

Vypadá to, že se v minulém roce již všichni smířili s fenoménem stahování. Jak jsi na tom ty? Kupuješ a podporuješ kapely přímou koupí vinylu nebo stáhneš, poslechneš a rozmyslíš nebo ještě hůř stáhneš, poslechneš a nic?

Nepřemejšlím vůbec. Občas vlezu do Rekomanda a Banán zvolá: "Do novinek bych bejt tebou nechodil!" V ten moment se za sbírání vinylu nenávidím. Jinak stahuju mraky desek a filmů, který nemám problém podpořit koupí, pokud mě osloví, protože to miluju. Jsem impulzivní - o tomhle moc nepřemejšlím a často si nechám poradit. Když vidíš ve složení nový kapely jméno někdoho, koho máš prověřenýho z minule, koupim to stejně, i kdyby to byla největší blbost.

3.

Co tě poslední dobou nejvíc trápí ohledně stavu "scény"? A co naopak bereš jako největší pozitivum poslední doby?

Já to vezmu od konce. Jsem rád, jak se povedl benefit pro Food Not Bombs na 007 koncem roku. Proběhlo tam zkřížení žánrů, kde se potkali lidi, který chtěli podpořit dobrou věc a zároveň lidi s podobnejma idejema. V tom vidím budoucnost scény. No a scénu, kterou se snažím spoluvytvářet mám takovou, jakým dílem jsem přispěl a tak by to měl mít každej. Na akce, který mě serou, nejezdím.

4.

Největší zážitek za rok 2010 ?

Jednoznačně Unbroken a Disembodied v Londýně! Rekomando a nová deska First Blood!

5.

Tvoje plány a přání pro rok 2011 ? Vydavatelské, festivalové, fanzinové, kapelové, popřípadě jakékoliv jiné ...

Velká deska Flowers For Whores a zbytku nechám volnej průběh.Reklama
animal-lib